Jak można osiągnąć wielokrotny orgazm?

usta„Pobraliśmy się 2 lata temu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego związku. Dzieci jeszcze nie mamy, bo chcemy się sobą nacieszyć. Spędzamy z żoną wiele godzin w łóżku, stosując coraz to nowe pozycje i techniki seksualne. Bardzo ważną rolę w naszym pożyciu spełnia wstępna gra miłosna, którą przedłużamy nawet do dwóch godzin. Po stosunku nie odwracam się plecami do żony, lecz pieszczę ją.
Seks sprawia nam bardzo dużo radości, chcielibyśmy jednak dowiedzieć się, jak można osiągnąć wielokrotny orgazm i czy jest to w ogóle możliwe? Czy to prawda, że wielokrotny orgazm mogą osiągnąć tylko kobiety? Bardzo cenimy Pana rady, dlatego prosimy o wyjaśnienie tych problemów.”

Przede wszystkim gratulują, że osiągacie Państwo tak dużą satysfakcję seksualną w małżeństwie. Świadczy to, że obydwoje macie bardzo dużą potencję seksualną. Siła potencji zależy od wieku, atrakcyjności związku i głębi uczuć łączących partnerów:

Mimo że mężczyźni mają na ogół silniejszą potencję od kobiet (w sensie częstotliwości dążenia do zbliżeń), jednak tylko kobiety są zdolne do orgazmów wielokrotnych. Zdarząją się kobiety, u których występuje tzw. stan orgazmowy polegający na serii szybko następujących po sobie orgazmów. Stan orgazmowy może trwać 20-60 sekund.

U mężczyzn orgazm wielokrotny niestety nie występuje, ponieważ po wytrysku podniecenie zawsze szybko i całkowicie wygasa. Mężczyzna nie ma więc żadnych możliwości przeżycia kilku orgazmów w ciągu jednego stosunku. Zachęcam jednak Państwa do poszukiwania coraz to nowych sposobow uprawiania seksu i okazywania sobie miłości.