Dlaczego materace lateksowe stanowią dobry wybór dla dzieci i alergików?

0
3951
Materac lateksowy

Choć na rynku nie brakuje różnorodnych materacy, to właśnie te wykonane z lateksu cieszą się największą popularnością. Dlaczego tak się dzieje? Mianowicie poprzez posiadane właściwości, którym nie są w stanie dorównać nawet najnowocześniejsze modele z innych materiałów. Jakie zatem zalety posiada materac lateksowy, które czynią go takim wyjątkowym?

Zapewniający wsparcie dla kręgosłupa

Największym atutem materaca lateksowego jest idealne wsparcie dla kręgosłupa. Zapewnia doskonałą elastyczność punktową, która gwarantuje zachowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa. Nie bez powodu wielu świeżo upieczonych rodziców to właśnie ten model wybiera do łóżeczka swojej pociechy. Żaden inny materiał nie wykazuje się bowiem tak dużą sprężystością i elastycznością. W rezultacie, zapewnia stabilne podparcie, niezależnie od zajmowanej pozycji ciała podczas snu. Odpowiednio twardy, a przy tym wygodny – pozwala na zdrowy sen.

Materace lateksowe dodatkowo wyróżniają się wysoką odpornością na odkształcenia. Dzięki temu służą przez wiele lat, nieustannie zachowując nienaganny stan.

Hipoalergiczny

Materac lateksowy, oprócz tego że wykazuje się elastycznością i sprężystością, posiada właściwości hipoalergiczne. Materiał, z którego jest wykonany bardzo dobrze radzi sobie z wilgocią. Co ważne, zamiast wchłaniać (jak dzieje się to w przypadku innych materacy), pozwala jej odparować. Ta umiejętność jest wysoko ceniona przez alergików i astmatyków różnej maści, albowiem hipoalergiczność uniemożliwia bytowanie grzybom, roztoczom czy pleśniom. Z tego powodu, materace lateksowe są również chętnie wybierane do łóżeczek dziecięcych.

Oddychający

Choć może się to wydawać mało prawdopodobne, to jednak jest możliwe. Lateks jest materiałem przewiewnym, zapewniającym odpowiednią cyrkulację powietrza. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą innowacyjnej technice produkcji, która polega na spienieniu mleczka kauczukowego, tworząc wewnątrz niezliczone ilości malutkich otworów, przez które swobodnie krąży powietrze. Co więcej, jakakolwiek wilgoć rozlana na materacu lateksowym szybko wysycha. A jak wiadomo, jest to największa zmora dla wielu z nich, albowiem sprzyja powstawaniu drobnoustrojów chorobotwórczych. W przypadku lateksu możemy być o to spokojni, co również okazuje się niewątpliwym atutem przy małych dzieciach, którym zdarza się moczyć łóżeczko.

Sprzedawane w pokrowcach

Materace lateksowe występują w pokrowcach, które można prać w warunkach domowych. Wykonane z wysokojakościowych tkanin pozwalają zadbać o zdrowe i komfortowe warunki snu – zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here