Zgaga w ciąży

0
5125
Zgaga w ciąży

Kobiety, które oczekują potomka, są z reguły podekscytowane i z niecierpliwością oczekują tego niezwykłego wydarzenia. Niestety oprócz euforii, która się zdarza, są także niezbyt przyjemne dolegliwości, z którymi powinna liczyć się każda przyszła mama.

Na pewno pierwszy trymestr ciąży nie jest najprzyjemniejszy i wiele kobiet właśnie ten okres najgorzej wspomina, bo podczas tych trzech miesięcy ciało zaczyna się zmieniać i pojawiają się dolegliwości, które z reguły uznawane są za niezbyt przyjemne. W okresie tym nie ma się siły i jest się osłabionym. A to dlatego, że organizm musi się przyzwyczaić do nowej sytuacji, a to z reguły wymaga sporej ilości czasu. Każda kobieta na pewno wolałaby nie przechodzić takich stanów i unikać dolegliwości tego typu, ale nie jest to możliwe. Można jedynie liczyć na to, że wkrótce dolegliwości miną i nie będzie się już miało takiego problemu. Podobnie jak nieważne okaże się także to, jak sobie radzić ze zgagą w ciąży. Dolegliwość ta najczęściej dotyka te kobiety, które jadają ostre lub bardzo tłuste potrawy, ale oczywiście nie jest to bezwzględna reguła. Można zaradzić takiemu stanowi rzeczy, ale tylko wtedy, gdy będzie się starannie planować posiłki i unikać produktów, które powodują taka przypadłość.

Należy przy tym mieć świadomość tego, że co jak co, ale zgaga w ciąży jest całkowicie normalnym zjawiskiem i można starać się z nim walczyć, ale często jest to tak zwana walka z wiatrakami, która nie przynosi oczekiwanych rezultatów nawet na dłuższą metę. Można także stosować specjalne tabletki, które można kupić w aptece, ale przed ich zażyciem konieczne jest skonsultowanie się ze swoim lekarzem prowadzącym albo farmaceutą, który pracuje w pobliskiej aptece. Osoba taka jest wystarczająco kompetentna i na pewno okaże się pomocna i posłuży dobrą radą. Każda kobieta, która zmaga się z taką dolegliwością, powinna poszukać sposobu na to, żeby się jej pozbyć. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Warto jednak wiedzieć, że nie od razu uporanie się z tą przypadłością jest takie proste. Wiele zależy bowiem od indywidualnych czynników i to właśnie one wiele warunkują, dlatego nie należy ich lekceważyć.

Każda kobieta, która zastanawia się, co powoduje zgagę w ciąży, na pewno już zauważyła, że pojawia się ona po zjedzeniu nieodpowiednich potraw, albo wówczas, gdy zje się zdecydowanie za dużo. Ucisk na żołądek wcale nie polepsza tej sytuacji, wiec warto pilnować tego, żeby jeść o regularnych porach oraz nie przejadać się. Jest wtedy duża szansa na to, że uda się uniknąć zgagi i może nie pojawi się ona nawet przez cały okres ciąży. Wiele zależy też od tego, czy pojawiała się ona w rodzinie, czy też nie. Warto dostosować swoją dietę do zaleceń, dzięki którym będzie spora szansa na to, by uniknąć tej przypadłości. Nie jest powiedziane, że ciąża musi kojarzyć się ze zgagą. Wystarczy jedynie dobrze się odżywiać i nie jeść potraw, które smażone są na głębokim tłuszczu, a więc zrezygnować z frytek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here