Terapia Uzależnień w Warszawie – możesz zmienić swoje życie

0
763
Terapia Uzależnień w Warszawie

Podjęcie terapii uzależnień to ważny krok, początek nowej drogi w życiu. W jej trakcie zmierzysz się ze swoimi problemami, zrozumiesz mechanizmy swojego zachowania i odnajdziesz drogę wyjścia z sytuacji problemowej. Zrozumieć siebie, zapanować nad własnymi emocjami, czarnymi myślami, które zniechęcają Cię do pozytywnego działania, to cel terapii uzależnień. W trakcie leczenia uzależnienia przekonasz się, że można wziąć odpowiedzialność za swoje życie, można tak nim pokierować, że stanie się dla Ciebie pasmem radości i zadowolenia z siebie.

Terapia uzależnień pozwoli Ci poznać siebie

Celem terapii uzależnień jest pomoc w zrozumieniu mechanizmów Twojego zachowania. Samemu czasem trudno zrozumieć, czemu postępujemy w sposób, który nie przynosi nam satysfakcji i radości. Z pomocą terapeuty można dotrzeć do źródeł naszych problemów. Poznanie ich to pierwszy krok do zmiany swojego myślenia, odczuwania i przemiany życiowej. Do takiej decyzji trzeba dojrzeć, a następnie świadomie ją podjąć z głębokim przekonaniem, że zmiana „siebie” jest możliwa. Leczenie uzależnień Warszawa to miejsce wyjątkowe. Wiele osób, które skorzystało z pomocy terapeuty rozpoczęło nowy rozdział w swoim życiu. Wbrew obiegowym opiniom, terapia nie jest trudna i męcząca, wymaga tylko dobrej woli po Twojej stronie, otworzenie się na terapeutę i pozbycie się lęku przed przemianą swojego życia. W trakcie leczenia zobaczysz, że pokonanie tych wstępnych przeszkód jest naprawdę możliwe.

Etapy terapii uzależnień – krok po kroku do wymarzonego celu

Każdy początek jest trudny. Podobnie jest z podjęciem decyzji o leczeniu i przyznaniu się przed sobą, że mamy problem. Najważniejsze, by przełamać się, przyznać przed sobą, że jesteśmy uzależnieni. Uświadomienie sobie tego faktu pomoże podjąć decyzję o rozpoczęciu leczenia.

Kolejny krok to diagnoza, w trakcie której terapeuta rozpozna uwarunkowania i mechanizmy Twojego uzależnienia oraz nakreśli cel terapii. Już po pierwszej wizycie odczujesz ulgę i poczujesz, jak duże wsparcie masz w osobie terapeuty. Nauczysz się walczyć z głodem uzależnienia, który nie pozwala Ci spokojnie żyć i osiągać pozytywnych celów w życiu.

W trakcie terapii nauczysz się pracować nad swoimi emocjami, które popychają Cię w kierunku uzależnienia. Nauczysz się rozpoznawać stany ostrzegawcze, które zachęcają Cię do nawrotu w kierunku sięgnięcia po używki. Zobaczysz, że nad każdą emocją można zapanować, nawet nad tą, która Cię przerasta i wydaje się niemożliwa do opanowania.

Twoje zaangażowanie w terapię będzie stopniowo procentować. Po każdej kolejnej wizycie będziesz odczuwał i widział, że zmieniasz się i masz odwagę podejmować decyzję, które wcześniej wydawały się niemożliwe.

Leczenie uzależnień Warszawa może być długie i trudne. Dużo jednak zależy od Ciebie, od tego, jak bardzo zaufasz sobie i terapeucie, który chce Ci pomóc w powrocie do normalnego funkcjonowania. Dużo zależy od Twojego zapału i motywacji do przemiany siebie i swojego życia. Terapia uzależnień najbardziej pomaga wtedy, gdy otworzysz się na nią i zrozumiesz, że jesteś tu po to, aby pozbyć się uzależnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here