Co to jest bateria trakcyjna?

0
1590
Co to jest bateria trakcyjna

Baterie trakcyjne są niezbędnym elementem napędu, stosowanym w przypadku wózków widłowych i podnośnikowych. To właśnie dzięki nim możliwe jest dostarczenie odpowiedniej mocy do silnika, co zapewnia sprawne działanie urządzeń o napędzie elektrycznym. Wspomniane akumulatory dostępne są w dwóch wersjach, tj. z płynnym elektrolitem lub też występującym w postaci żelu.

Baterie trakcyjne wykonywane są w technologii kwasowo-ołowiowej, która od lat jest bardzo ceniona na rynku, przede wszystkim za sporą wydajność i niski koszt zakupu. Składają się z metalowych skrzynek, zabezpieczonych specjalnym materiałem kwasoodpornym. W ich wnętrzu ułożone są ogniwa, których liczba zależna jest od pojemności danego akumulatora. Wspomniane elementy są ze sobą połączone szeregowo za pomocą specjalnych łączników ołowianych lub elastycznych. Z kolei dzięki zastosowaniu porządnych sworzni, gumowych tulei oraz specjalnej techniki zgrzewania w przypadku wieczka skrzyni, mamy gwarancję, że baterie trakcyjne są bardzo szczelne.

Jaką baterię trakcyjną wybrać do wózka widłowego lub podnośnikowego?

Ze względu na to, że baterie trakcyjne stanowią bardzo ważny element napędzania i zasilania zarówno wózków widłowych, jak i podnośnikowych, przed ich wyborem należy dokładnie przeanalizować budowę, a także możliwości poszczególnych typów akumulatorów. W dużej mierze od wybranego sposobu zasilania wspomnianych maszyn zależy skuteczność ich działania. W końcu należy pamiętać, że dobór niewłaściwej baterii trakcyjnej, może doprowadzić do sytuacji, w której wózek okaże się nieprzydatny do codziennej pracy. Mowa w tym momencie o sytuacji, w której mamy do czynienia albo z niewystarczającą mocą takiego akumulatora, albo jego zbyt krótkim czasem działania na jednym ładowaniu. Stąd też warto jest pozyskiwać tego typu produkty od zaufanych producentów za pośrednictwem takich stron internetowych jak Bater.pl, w przypadku których można również liczyć na pomoc doświadczonych serwisantów.

Baterie trakcyjne – zalety

Baterie trakcyjne, które są odpowiednio dopasowane i eksploatowane, mogą posłużyć przez długi czas. Przy ich wyborze przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pojemność, napięcie oraz wymiary. Warto, aby tego typu akumulator posiadał takie same parametry jak ten zużyty.

Do głównych zalet prezentowanych produktów z powodzeniem możemy zaliczyć:

– łatwy montaż,

– bezawaryjną pracę, również w systemie zmianowym,

– odporność na rozładowanie,

– dużą pojemność,

– porządną konstrukcję, odporną na wstrząsy i uderzenia,

– oraz długi okres eksploatacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here