Co warto wiedzieć o lampach do paznokci?

0
1471
Co warto wiedzieć o lampach do paznokci

Lampy do paznokci są popularnym rozwiązaniem, pomagającym w przygotowywaniu atrakcyjnie wyglądającego manicure. Przyspieszają cały proces, co jest wygodne zarówno dla samych klientek, jak i osób, które zajmują się ozdabianiem paznokci. Jeśli więc prowadzisz salon kosmetyczny lub stylizujący paznokcie, koniecznie musisz zainwestować w kilka takich urządzeń. Bez wątpienia przydadzą się także paniom, które lubią pielęgnować i ozdabiać swoje paznokcie samodzielnie w domu.

Jak zbudowana jest lampa do paznokci?

Lampa do paznokci to niewielkie urządzenie, najczęściej zabudowane z trzech stron. Taka konstrukcja, jak również możliwość umieszczenia w niej kilku źródeł światła, sprawiają, że jest niezwykle wydajnym urządzeniem. Ostatnia, niezabudowana ścianka urządzenia pozwala na włożenie do środka dłoni, tak, aby jak najlepiej docierały do niej promienie, oddziałując efektywnie na znajdujący się na paznokciach lakier.

Warto przy tym zauważyć, że lampy mogą mieć różnorodną budowę i wykorzystywać różne rodzaje źródeł światła. Do najpopularniejszych należy obecnie lampa UV, wykorzystująca w swojej pracy ledowe źródła światła.

Dlaczego warto wybrać właśnie lampę led?

Lampa wykorzystująca ledowe źródło promieniowania UV odznacza się przede wszystkim bardzo wysoką żywotnością, przy jednocześnie niskim zużyciu energii. Pozwala na długotrwałe jej wykorzystanie bez dodatkowych kosztów, jest więc wyjątkowo intratną inwestycją. Nie zawiedzie także pod względem wydajności, ponieważ lampy ledowe UV bardzo skutecznie utwardzają lakiery na paznokciach. Jej niewątpliwą zaletą jest także praca absolutnie cicha i emitująca minimalną ilość ciepła, co przekłada się na komfort klientek przebywających w salonie.

Co równie ważne, lampa LED cechuje się niewielkimi rozmiarami i stanowi eleganckie akcesorium, które z pewnością łatwo dopasujesz do wystroju każdego salonu kosmetycznego. Możesz wybierać spośród modeli zaokrąglonych, bardziej prostokątnych i w wielu różnych kolorach.

W pełni bezpieczna

Promieniowanie UV nie cieszy się najlepszą sławą, co wynika przede wszystkim z jego szkodliwego oddziaływania na skórę oraz siatkówkę oka. Jednak lampy ledowe zostały zbudowane w taki sposób, aby ich wykorzystanie było jak najbardziej bezpieczne dla użytkowniczek. Wykorzystywana w nich częstotliwość fali świetlnej nie jest szkodliwa dla skóry, a oczy są chronione przed intensywnym blaskiem za pomocą obudowy. Co więcej, w modelach wykorzystujących stopniowy wzrost mocy, można zminimalizować także wszystkie nieprzyjemne doznania, takie jak pieczenie podczas zabiegu z wykorzystaniem żelu budującego.

Technologia dual led

Z pewnością w swoim salonie kosmetycznym lub stylizującym paznokcie używasz wielu różnych rodzajów preparatów, w tym żeli czy lakierów hybrydowych. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj kosmetyku się decydujesz, funkcjonalne i nowoczesne lampy led spełnią twoje oczekiwania. Można w nich bowiem utwardzać każdy rodzaj preparatu, co jest możliwe dzięki zastosowaniu technologii dual led.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here