Drewniane palety

0
1572

Każdego dnia w wielu firmach produkcyjnych odbywa się zarówno wysyłka, jak i przyjmowanie towarów. Sprawne działanie możliwe jest dzięki wykorzystaniu palet. Paleta euro to obecnie najpopularniejszy rodzaj palety używany zarówno w transporcie, jak i w przemyśle.

Drewniane palety

Prawie każdy producent palet posiada w swojej ofercie palety euro lub palety o wymiarach euro. Jest to najbardziej popularny rozmiar palet używany współcześnie. To na podstawie wymiaru europalety określane są miejsca paletowe w transporcie.

Drewniane palety euro są produkowane zgodnie z normą europejską UNE-EN 13698-1. Oznacza ona dokładne wymiary każdego elementu palety. Wysokość europalety musi być zgodna z normą unijną. W przeciwnym wypadku paleta taka nie może zostać uznana za europaletę, a jedynie za paletę o wymiarach euro.

Zastosowanie palet

Palety euro, zwane również EPAL znajdują zastosowanie w każdej dziedzinie gospodarki. Wykorzystywane są zarówno na magazynach jak i podczas transportowania towaru. Dzięki z góry ustalonym wymiarom i rozstawowi palety takie bez problemu można podnosić wózkami widłowymi, co znacznie ułatwia pracę magazynu.

Palety euro znakomicie sprawdzają się podczas przewozu towarów tirami. Ich wielkość umożliwia jednoczesne przewożenie aż 33 pełnych palet jednym tirem. Wytrzymałość jednej palety sięga nawet 1,5 tony. Dlatego też palety euro znakomicie sprawdzają się również do przechowywania ciężkich towarów.

Produkcja palet

Producent palet musi trzymać się wyznaczonych wymiarów każdego rodzaju palety. Jeśli wysokość europalety będzie różniła się od normy, wówczas nie będzie jej można sprzedać jako EPAL. Produkcję i sprzedaż palet EPAL może prowadzić wyłącznie przedsiębiorstwo posiadające specjalną licencję na produkcję tego typu palet.

Decydując się na zakup palet euro warto poprosić o okazanie licencji. Często zdarza się, że nieuczciwe firmy sprzedają palety o wymiarach euro za cenę oryginalnych europalet, która jest znacznie wyższa.

Większość przedsiębiorstw nie może funkcjonować bez palet. Są one pomocne nie tylko w przechowywaniu towarów, ale i w ich bezpiecznej wysyłce. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie tym towarem rośnie każdego roku. Wraz ze wzrostem zainteresowania na rynku pojawia się coraz więcej producentów palet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here