Jak kupić wędkę dla początkującego wędkarza?

0
708
Jak kupić wędkę dla początkującego wędkarza

Na rynku możesz znaleźć różnego rodzaju wędki. Jak wybrać model najlepiej dopasowany do osobistych potrzeb? Poznaj szczegółowe informacje, a zakupy staną się dużo łatwiejsze. Dowiedz się więcej, a z łatwością podejmiesz najlepszą decyzję!

Szeroki wybór

Dziś na rynku znajdziesz wiele różnego rodzaju wędek. Kluczowym aspektem będzie ich rodzaj, przeznaczenie, a także parametry, które zadecydują o funkcjonalności. Do popularnych rozwiązań należy model teleskopowy, który rozkłada się przez wysunięcie poszczególnych elementów. Dużym atutem takiego rozwiązania jest wygoda podczas transportu. Z kolei wędka segmentowa jest podzielona na kilka części i również można ją łatwo przewozić, choć nieco trudniej złożyć. Możesz również sięgnąć po wędkę jednoczęściową, która jest bardzo wytrzymała z uwagi na brak łączeń i znakomicie sprawdza się podczas połowów z łódki na morzu.

Pamiętaj jednak, aby kupować wędki w sprawdzonych punktach. Doskonałą propozycją może być oferta sklepu internetowego Wielka Ryba, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród klientów. Wystarczy tylko zapoznać się z asortymentem i wybrać polecane produkty bez wychodzenia z domu. Teraz z łatwością dokonasz udanego zakupu. 

Przeznaczenie wędek

Najprostszy model wędki to bat. Charakteryzuje się długością nawet do 13 metrów, a jego podstawową cechą jest brak kołowrotka oraz przelotek z żyłką. Najczęściej służy do połowu małych ryb z brzegu i dobrze sprawdzi się wśród początkujących. Natomiast tyczka może sięgać do 18 metrów i pozwala na łowienie metodą skróconego zestawu. Znajdzie wiec zastosowanie podczas wędkowania w rzekach czy kanałach. Ponadto możesz wybrać wędki dopasowane do połowu określonych gatunków ryb. To np. wędki sumowe czy karpiowe. 

Do popularnych metod należy również wędkarstwo spinningowe, a sprzęt doskonale sprawdzi się przy połowie ryb drapieżnych (m.in. szczupaków czy okoni). Kolejna propozycja to wędka typu feeder, która służy głównie do łowienia w jeziorach i rzekach. Jej ciężar wyrzutu wynosi ok. 400 g. Przy połowach na tych akwenach sprawdzi się również wędka gruntowa, która powinna być bardzo wytrzymała z uwagi na wielokrotność rzutów z obciążaniem. To oczywiście tylko niektóre rodzaje wędek. Warto więc zajrzeć na stronę sklepu internetowego Wielka Ryba, aby poznać je wszystkie i sięgnąć po najlepsze rozwiązanie. 

Najważniejsze parametry

Przy wyborze wędki koniecznie zwróć uwagę na parametry użytkowe. Bardzo ważna będzie akcja, która mówi o sposobie zachowania się wędki w czasie wyrzutu i holu ryby. Ponadto określa stopień odkształceń wędki i wpływ na skuteczność połowu. Ponadto sprawdź ciężar wyrzutu, który określi wagę ciężarka i przynęty, jakie możesz dobrać. Natomiast długość wędki to parametr, który związany jest bezpośrednio z możliwością rzutu na daleką odległość. Z kolei waga wpływa na komfort użytkowania.

Jeżeli nie wiesz, jak wybrać idealną wędkę, możesz śmiało zapytać o pomoc doświadczoną obsługę sklepu internetowego Wielka Ryba. Dzięki temu z łatwością dokonasz udanego wyboru. Przekonało się o tym wielu klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here