Jakie płytki wybrać na przydomowy taras?

0
785
Jakie płytki wybrać na przydomowy taras

Jesteś szczęśliwym posiadaczem przydomowego, zielonego terenu? Warto, aby w Twoim ogródku pojawił się taras, na którym będziesz komfortowo spędzał czas wolny oraz biesiadował przy grillu w gronie przyjaciół w okresie wiosenno-letnim. Sprawdź, z czego zrobić taras i dlaczego płytki jako wykończenie takiej przestrzeni sprawdzają się najlepiej. 

Płytki na zewnątrz – aspekty praktyczne 

Nie da się ukryć, że warunki panujące na zewnątrz są specyficzne. Latem na taras padają silne promienie słońca, zimą charakterystyczne są opady śniegu oraz ujemne temperatury. Bez względu na porę roku taras narażony jest też na korozję ze względu na częste opady deszczu, a więc działanie wody i oczywiście podatny na zabrudzenia, takie jak kurz, pył, błoto. Właśnie dlatego tarasowa podłoga musi być odporna na wszystkie te czynniki, a płytki sprawdzają się w tym zakresie wprost idealnie. 

Wybierz płytki przeznaczone do zastosowania na zewnątrz, a więc mrozoodporne. Dzięki temu nie będą pękać pod wpływem niskich temperatur. Jednocześnie będą odporne na działanie słońca i nie będą się odbarwiać. Do tego dobrej jakości płytki zawsze są odporne na ciężar, ścieranie, są antypoślizgowe i łatwo utrzymać je w czystości. Co istotne, nie trzeba ich specjalnie pielęgnować, wystarczy regularnie myć wodą i dedykowanym płynem. Płytki nie wymagają renowacji ani konserwacji jak na przykład taras z naturalnych desek drewnianych czy kamienia naturalnego. 

Warto również nadmienić, że w ofercie najlepszych producentów do wyboru są rozmaite płytki, dzięki czemu udaje się je dobrać idealnie, uwzględniając względy estetyczne czy wkomponowanie tarasu w ogólny styl całej aranżacji ogrodu. Pamiętaj również, że jakościowe płytki na zewnątrz są tak trwałe, że raz zrealizowana inwestycja będzie służyć w swojej doskonałości przez wiele lat. Należy jednocześnie wskazać, że wydatek na płytki tarasowe jest znacznie mniejszy, aniżeli koszty, jakie trzeba ponieść chociażby na taras z drewna. 

Modny taras z płytkami 

Oprócz tego, że płytki są po prostu praktyczne i nie wymagają specjalnej uwagi domowników w zakresie ich należytego utrzymania i funkcjonowania całego tarasu, warto również wspomnieć o ich walorach wizualnych. Producenci oferują niezliczoną ilość rozmaitych wzorów, kolorów, kształtów czy struktur płytek tarasowych. Świetnie sprawdzają się te, które imituję naturalne drewno, pięknie współgrają z tarasem urządzonym w stylu boho, retro, ale także tym klasycznym. Coraz chętniej wybierane są także płytki imitujące marmur, często tworzą wyjątkową aranżację w ogrodach nowoczesnych i tych w stylu glamour. 

Płytki tarasowe mogą stanowić klasyczne, stonowane podłoże, ale bez problemu mogą być również głównym dekorem przydomowej przestrzeni. Wybierz po prostu te, które podobają Ci się najbardziej, zawsze zwracając oczywiście uwagę na ich właściwości praktyczne i przeznaczenie na zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here