Jakie legowisko dla psa najlepiej będzie wybrać?

0
712
Jakie legowisko dla psa najlepiej będzie wybrać

Legowisko dla psa jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego domu, w którym znajduje się czworonóg. To ono stanowi jego azyl, miejsce odpoczynku, ale też prywatny teren, na który nikt nie powinien wkraczać. Zastanawiasz się, jak wybrać to najbardziej odpowiednie?

Legowisko dopasowane do potrzeb pupila

Każdy pies jest zupełnie inny. Jeden potrzebuje dużej ilości miejsca do spania, drugi woli odpoczynek zwinięty w kulkę. Niektóre psy szaleją cały dzień, inne z kolei wolą przez większość czasu leżeć spokojnie. Maluchy potrzebują dużej ilości czasu na odpoczynek, aby ich organizmy rozwijały się jak najlepiej i najszybciej. Z kolei starsze psy muszą mieć czas na regenerację sił, zwłaszcza jeśli doskwiera im jakaś choroba.

Z tych wszystkich względów musimy zawsze mieć legowisko dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb psa. Powinno także uwzględniać jego osobiste preferencje, które najlepiej zna właściciel. Mogą dotyczyć zarówno charakteru samego posłania (np. z boczkami lub bez), jak też szczegółów takich jak materiał, z którego zostały wykonane poduszki.

Legowisko dla najbardziej aktywnych

Jeśli twój piesek należy do tych aktywnych, które zawsze pozostają w ruchu i muszą spożytkować wiele energii, z całą pewnością będzie biegał po całym domu, w tym również po swoim legowisku. Możesz założyć, że będzie się też na nim wiercił, kręcił i bawił, a nawet może próbować je przenosić.

Dlatego w tym przypadku najlepiej będzie sięgnąć po najbardziej wytrzymałe posłanie dla psa, które zapewni mu maksymalny komfort, a jednocześnie przetrwa wszystkie jego wybryki. W ten sposób zapewnisz mu wygodę, a sobie pewność, że niezależnie od wszystkiego legowisko przez długi czas będzie wyglądało tak samo dobrze.

Legowisko dopasowane długością do pupila

Każdy piesek ma inną wielkość. Wyróżnić możemy rasy duże, małe i średnie, a co za tym idzie – potrzebne są legowiska różnych wielkości, odpowiadające wielkościom piesków. Zastanawiasz się teraz pewnie, jak wybrać posłanie, które będzie najbardziej komfortowe dla twojego czworonoga?

Wystarczy, że zmierzysz psa od czubka nosa do nasady ogona i dodasz mu około 10 cm, aby przekonać się, jaka minimalna wielkość legowiska będzie dla niego idealna. Oczywiście, jeśli kupisz większe, twój mały przyjaciel na pewno się nie obrazi!

Możesz też zdecydować się zakup posłania z wyższym brzegiem, przy czym wówczas musisz pamiętać, że podwyższona część powinna być dodatkiem do minimalnej długości posłania. Dzięki temu z całą pewnością twój czworonóg będzie czuł się doskonale.

Jeśli chcesz obejrzeć różne modele legowisk, zapraszamy cię na stronę: https://www.aquaelzoo.pl/16-legowiska-dla-psa – z pewnością znajdziesz tam odpowiednie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here