Noszenie aparatu na zęby, a higiena jamy ustnej

0
160
Noszenie aparatu na zęby, a higiena jamy ustnej

Chyba dla nikogo z nas nie jest żadną tajemnicą to, że czasami konieczne jest noszenie aparatu na zęby.

Oczywiście wynika to z wadu zgryzu czy też jakiś chorób zębów. Na pewno na samym początku noszenia nie będzie to dla nas zbyt komfortowa sytuacja, ale po czasie się do tego po prostu przyzwyczaimy. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że nie chodzi tylko o sam komfort noszenia aparatu, ale także o to, że wtedy znacznie utrudniona jest higiena jamy ustnej.

Co zmienia się podczas noszenia aparatu?

Gdy nosimy aparat na zębach to często pod nim czy po prostu w jego okolicach gromadzi się płytka nazębna czy też resztki jedzenia, które niejednokrotnie trudno usunąć. Mimo wszystko trzeba robić to regularnie, aby cała terapia miała w ogóle sens. Jeśli ktoś z nas nigdy nie miał do czynienia z taką sytuacją to trzeba wiedzieć o tym, że do szczotkowania zębów podczas noszenia aparatu na zęby używa się szczoteczki ze zmodyfikowanym włosiem – jest ono dłuższe oraz krótsze. Tego typu szczoteczka jest przede wszystkim miękka co pozwala na bezproblemowe dostanie się w różne zakamarki i tym samym dokładne wyczyszczenie zębów jak i samego aparatu. Oczywiście samo szczotkowanie zębów to jeszcze nie wszystko, bo oprócz tego trzeba także czyścić powierzchnie międzyzębowe poprzez nitkowanie. Co więcej możemy zdecydować się również na zakup irygatora, dzięki czemu będzie można poprzez strumień wody dotrzeć w te miejsca w jamie ustnej, w które nie dociera szczoteczka.

Jakie akcesoria do higieny jamy ustnej kupić?

Oczywiście nie każdy z nas na pewno wie co kupić do higieny jamy ustnej na czas noszenia aparatu – jak się jednak okazuje najlepiej jest taką decyzję konsultować bezpośrednio z ortodontą. Najczęściej wszystko co potrzebne możemy kupić także w gabinecie ortodontycznym i w praktyce wydaje się to być bardzo wygodną opcją. Dlatego jeszcze zanim zdecydujemy się na aparat na zęby wrocław warto zorientować się jak wygląda higiena jamy ustnej, aby nie być zaskoczonym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here