Szlabany parkingowe – jak je wybierać?

0
186
Szlabany parkingowe

Szlabany parkingowe kojarzą się powszechnie z galeriami handlowymi czy też płatnymi parkingami w turystycznych miejscach. Co jednak ciekawe, jest to rewelacyjne rozwiązania również w zastosowaniach domowych. Często wybierają je inwestorzy, a także zarządcy wspólnot mieszkaniowych.

Dlaczego warto wybrać szlaban parkingowy?

Z jakiego konkretnie powodu szlabany parkingowe cieszą się tak ogromną popularnością? Nie jest to w końcu przeszkoda nie do sforsowania, której pokonanie nie będzie stanowiło dla intruza większej trudności.Szlaban parkingowy to rewelacyjne narzędzie, które chroni posesję przed wjazdem osób spoza osiedla. Nie tylko zabezpiecza miejsca parkingowe, lecz dodatkowo ogranicza ruch na osiedlu, poprawiając bezpieczeństwo mieszkańców.

Wybieramy sterowanie szlabanu

Jedną z ważniejszych rzeczy, o której trzeba pamiętać podczas wybierania szlabanu parkingowego, jest sposób sterownia jego ramieniem. Musi to być rozwiązanie proste i niesprawiające większych trudności, lecz jednocześnie powinno pozostać dostępne jedynie dla mieszkańców.Na rynku znaleźć można wiele ciekawych pomysłów w zakresie sterowania szlabanem parkingowym, lecz bezsprzecznie najlepszym rozwiązaniem okazuje się otwieranie na pilota. Po przyciśnięciu przycisku szlaban się otworzy i umożliwi wjazd. Nie trzeba go za sobą zamykać, ponieważ po kilku sekundach silnik automatycznie zamknie ramię.Czy istnieją inne rozwiązania? Oczywiście tak, choć nie są tak proste i wygodne. Spotkać się można ze szlabanami, które otwierają się po zeskanowaniu karty dostępu, po podaniu kodu, a nawet po wykryciu konkretnego pojazdu.

Istotne cechy dobrego szlabanu

Inną bardzo ważną sprawą, o której każdy kupujący szlaban parkingowy musi pamiętać, jest wybranie odpowiedniego napędu. Standardem jest silnik elektryczny o niskim napięciu, lecz coraz częściej wielu inwestorów zastanawia się nad napędem hydraulicznym. Choć jest on uważany za trwalszy, to jednak na uwadze należy mieć to, że miewa ogromne problemy z prawidłową pracą w ujemnych temperaturach.Kolejną istotną sprawą jest długość ramienia szlabanu. Musi ono zabezpieczać cały wjazd, więc nie można zakupić modelu za krótkiego. Z drugiej strony szlaban za długi także będzie kiepskim wyborem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Szlabany parkingowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here