Przyspieszony kurs zakładania tupetów

0
2345

Nie każdy problem z wypadaniem włosów można rozwiązać wcierkami, suplementami i odżywkami. Czasami jedynym sposobem na zakamuflowanie powiększających się ognisk łysiny jest przykrycie ich tupetem. Czym są tupety? Jak poprawnie je założyć? Sprawdź!

Tupety damskie i męskie – fryzura zastępcza

Tupety można określić okrojoną wersją klasycznej peruki (w przeciwieństwie do niej zakrywają jedynie przerzedzony obszar, nie całą głowę). Tupety składają się z bazy, do której ręcznie przymocowane są włosy. Najbardziej naturalny efekt uzyskujemy, kiedy zakładamy na głowę tupety tkane z włosów naturalnego pochodzenia. Lśniące, miękkie włosy ścięte z głów ochotników zlewają się z puklami wyrastającymi z głowy, stając się ich naturalnym przedłużeniem. Ponadto, naturalne włosy zabezpieczone łuską możesz kręcić, prostować i modelować, co znacząco zwiększa możliwości kreowania swojego wizerunku.

W profesjonalnych sklepach wybór tupetów jest zaskakująco szeroki. Możesz mieć pewność, że wśród ogromnej ilości dostępnych wariantów znajdziesz model idealnie dopasowany do Twojego ciała, niezależnie od tego, jaki kolor, strukturę i gęstość mają Twoje pukle. Jeśli chcesz mieć pewność, że tupet idealnie zleje się ze skalpem, wybierz model tkany na mikroskórze – delikatnym materiale do złudzenia przypominającym ludzką tkankę skórną.

Nowe włosy w kilka minut? To proste!

Prawidłowo założony tupet będzie wierną kopią utraconych pasm. Wbrew pozorom nie musisz aplikować na skórę głowy klejów, aby solidnie, trwale zamocować tupet. Nowoczesne tupety wyposażone są w spinki clip in umożliwiające przyczepienie nowej fryzury do swoich kosmyków. Wpięcie tupetu we własne włosy jest najmniej inwazyjnym, bezpiecznym dla skóry głowy i pasm rozwiązaniem. Co ważne, kolor spinek i ich umiejscowienie dobrane jest w taki sposób, aby mocowanie stawało się zupełnie niewidoczne. Zakładanie tupetu ze spinkami należy zacząć od ułożenia go w miejscu, które chcemy przykryć, zachowując minimum 1 cm odstępu od przedniej linii włosów. Jako pierwszą przypnij mocno pierwszą spinkę. Następnie delikatnie naciągnij tupet do tyłu, przypnij tylną, a potem kolejne spinki (w konfiguracji na ukos) do włosów. Ważne jest, aby przy mocowaniu kolejnych klipsów naciągać tupet. Starannie zamocowane nakrycie zapewni Ci naturalny, atrakcyjny wygląd i pewność w każdych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here