Szukasz najlepszej jakości karmy dla psów, kotów i innych zwierząt domowych?

0
1664
karmy dla psów

Takie zwierzęta jak pies, kot, chomik czy świnka morska już dawno stały się pełnymi mieszkańcami polskich domów. Ze zwierzętami nigdy się nie nudzimy. Dla singli stanowią one kogoś, kto czeka na nich w domu po powrocie z pracy. Z kolei zwierzak w rodzinie z dziećmi to osobnik, który pozwala wypracować w maluchach pozytywne wzorce i emocje. Te żyjące stworzenia są zdane tylko na swoich właścicieli. Jedną z ważniejszych kwestii jest właściwe żywienie zwierząt domowych.

Najlepsze karmy dla psów

Podstawową zasadą w karmieniu psów jest dostarczenie im wszystkich potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania składników pokarmowych i eliminacja tych, które działają na jego organizm negatywnie. Psy mają swoje własne potrzeby. W karmie powinny znaleźć się elementy wspomagające trawienie, prawidłową pracę mięśni i stawów. Jeżeli zależy nam na zdrowiu czworonoga, nie powinniśmy podawać mu karmy zawierającej mączkę mięsną lub produkty uboczne.

Którzy producenci karm dla psów są najbardziej godni polecenia? Z całą pewnością warte zakupu są produkty z logo: Ziwipeak, Brit, Royal Canin, Trainer, Era, Animonda, Stuzzy, Primordial. Każda z wymienionych marek to gwarancja najwyższej jakości składników. Co ciekawe, producenci oferują swoje własne, dopracowane receptury. W opcji są karmy dedykowane dla konkretnych ras lub wieku i wielkości psa. W diecie domowego psiaka powinny znaleźć się zarówno karma sucha, jak i karma mokra.

Kupując markową karmę dla psa, mamy pewność, że produkt będzie mu smakował. Do wyboru są najróżniejsze wersje smakowe (np. wieprzowina, wołowina, kurczak, indyk, łosoś, dzik). Każdego dnia można podawać psu inne danie. Nie zapominajmy przy tym również o zdrowych psich przysmakach. Sklep Aquaelzoo.pl oferuje, między innymi: przysmaki dentystyczne, bez zbożowe, suszone, a także ciastka dla psów.

Najlepsze karmy dla kotów

Koty zajmują równie ważne miejsce w sercu ludzi jak psy. Tak samo ważne jest także karmienie kota wysokogatunkowymi pokarmami. Jedzenie dla kota powinno pozytywnie wpływać na jego układ kostny, mięśniowy, wzrok, sierść i zęby. Powinniśmy dostarczać mu takich składników żywieniowych, które wzmacniają odporność i gwarantują prawidłowy rozwój zwierzęcia.

Tak samo jak w przypadku psów, tak i dla kotów przygotowano karmy suche oraz mokre. Warto obserwować kociaka i dostarczać mu jego ulubione dania. Może się zdarzyć, że nasz ulubieniec nie przepada za daniami rybnymi, a bardzo lubi smak drobiu. Warto wtedy poczytać etykiety karm i starać się zaplanować jadłospis tak, żeby kociak otrzymał wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy. Właściciele kotów mogą rozpieszczać swoich pupili smacznymi przekąskami, takimi jak: sticksy, chrupki lub pasty.

Najlepsze karmy dla innych zwierząt domowych

Coraz częściej w naszych domach pojawiają się także inne zwierzęta niż psy i koty. Należą do nich: świnki morskie, chomiki, króliki, myszy, szczury, szynszyle, koszatniczki. Dbając o ich dobrostan, należy przygotować najlepsze karmy.

W katalogu produktów sklepu Aquaelzoo.pl znaleźć można kolorowe kolby dla gryzoni, siano, naturalne pokarmy, pełnowartościowe przekąski. W składzie takich przysmaków znajdują się tak potrzebne im: zboża, oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, mleko, owoce i minerały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here