Trening na wakacjach

0
3844
Trening na wakacjach

Szacuje się, że na świecie jest niemal pięćset różnych dyscyplin sportowych. Sporo z nich jest dyscyplinami olimpijskimi, czyli takimi, gdzie zawodnicy mogą rywalizować w ramach na przykład igrzysk olimpijskich czy też innych imprez organizowanych przez federacje sportowe zrzeszone w światowe związki. Można kibicować sportowcom, ale również uprawiać aktywnie którąś z wielu dyscyplin. Będzie to dla nas z pewnością niesamowita przygoda, a korzyść dla zdrowia i dla sylwetki będzie zauważalna bardzo szybko. Wybór dyscyplin jest bardzo duży, ale najczęściej mamy do czynienia jedynie z kilkoma z nich. Są to najpopularniejsze sporty wśród polskiego społeczeństwa. Mogą je uprawiać zarówno dzieci, jak i dorośli.

Bardzo popularnym sportem jest kolarstwo. Wymagany jest przede wszystkim rower. Na początek może być to zwykły i tani model z marketu, ale jeśli kolarstwo stanie się naszą pasją to z pewnością będziemy chcieli trenować na lepszym rowerze, jego koszt może sięgać nawet dziesięciu tysięcy złotych. Jest to duża kwota, ale wrażenia z jazdy są nieporównywalnie lepsze niż w przypadku roweru z marketu. Treningi będą bardziej efektywne, a nasza frajda z jazdy będzie dużo większa. Rower składa się z wielu części, takich jak pedały, siodełko czy kierownica. Pedały mogą zwykłe – platformowe, lub tak zwane „SPD”. Platformowe to podstawowe pedały, jakie zna każdy z nas. Do jazdy z tymi pedałami potrzebne są jakiekolwiek buty.

Drugi rodzaj pedałów jest bardziej specjalistyczny i wymaga specjalnego obuwia, które wpina się w pedał i jest on niejako przymocowany do pedałów. Ważny jest dobór siodełka ponieważ źle ustawione siodełko będzie powodowało ból wielu części ciała i sprawi, że nasza jazda będzie nieprzyjemna. Warto udać się do renomowanego salonu rowerowego, gdzie za drobną opłatą nasze siodełko zostanie odpowiednio dobrane i ustawione. Sprawi to, że komfort naszej jazdy poprawi się w bardzo dużym stopniu. To inwestycja, która na pewno bardzo nam się opłaci. Popularne są wyjazdy treningowe do ciepłych krajów. Na przykład wakacje we Włoszech mogą być świetną okazją do treningu.

Bardzo popularnym sportem jest bieganie. Jeszcze kilka lat temu biegało bardzo mało osób. Dzisiaj nikogo już nie dziwi biegnąca osoba na chodniku. Szczególnie wieczorami możemy zaobserwować sporo przebiegających osób, osobno lub w grupach. Do biegania zdecydowanie potrzebne jest odpowiednie obuwie. Jeśli nie będziemy mieli butów przystosowanych do obciążeń biegowych, to bardzo szybko możemy poczuć dolegliwości związane z bólem kolan oraz kręgosłupa. Buty biegowe posiadają specjalną warstwę amortyzującą. Jeśli jej zabraknie, to nasze kolana będą poddawane bardzo dużym obciążeniom. Te z kolei będą przenosić się na kręgosłup. Dolegliwości możemy poczuć w krótkim czasie, szczególnie jeśli wcześniej nie trenowaliśmy. Do biegania będzie też przydatna odzież oddychająca, która będzie odprowadzać wydzielany przez nas pot.

Sport to naprawdę fascynująca pasja i bardzo dobry pomysł na wciągające hobby. Oprócz kibicowania naszym sportowcom zawodowym, warto samemu uprawiać amatorsko którąś z dyscyplin. Zapewne nigdy nie dojdziemy do poziomu profesjonalnego, ale i tak przeżyjemy fantastyczną przygodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here