Kiedy warto zdecydować się na wannę narożną?

0
635
Kiedy warto zdecydować się na wannę narożną

Wiele osób ceni sobie wygodę i komfort, jaki daje kąpiel w wannie. Jest ona świetnym sposobem na odpoczynek po długim, stresującym i męczącym dniu, a także idealną okazją do przygotowania się na wielkie wydarzenie. W związku z wieloma zaletami, jakie oferuje wanna, warto zastanowić się, który jej model będzie najbardziej pasujący do konkretnej łazienki. Naszym zdaniem szczególnie warto sięgnąć po wanny narożne. Zaraz przekonasz się dlaczego.

Wanna asymetryczna: idealna do nietypowej łazienki

Pomimo że łazienki kojarzą się nam przede wszystkim z pomieszczeniami prostokątnymi lub kwadratowymi, wiele osób posiada także łazienki o kształtach nietypowych, na przykład przypominających trapez, czy też z kątami o różnych szerokościach, odbiegających od klasycznych 90 stopni.

Asymetryczna wanna może być doskonałym rozwiązaniem do asymetrycznej łazienki. Pozwoli wypełnić przestrzeń i doda bardziej użytecznego charakteru miejscom, które w innej sytuacji byłoby trudno wykorzystać. Dodatkowo sprawi, że cała łazienka będzie się wydawać bardziej regularna.

Narożna wanna asymetryczna do małej łazienki

Kolejnym rozwiązaniem, po które warto sięgnąć, jest narożna wanna asymetryczna, którą wstawiamy do małej łazienki. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić nieco miejsca w jednej części pomieszczenia, co pomoże w ustawieniu toalety, umywalki czy innych niezbędnych w łazience sprzętów.

Asymetryczna wanna w tym przypadku zajmuje po prostu mniej miejsca niż idealny prostokąt, co daje szansę na instalację wanny nawet tam, gdzie potencjalnie mieści się jedynie prysznic.

Opływowy kształt, który optycznie zmniejszy wannę

W wielu łazienkach nie chcemy pozwolić sobie na wannę o przytłaczającej wielkości. Właśnie wówczas z pomocą może przyjść dobrze dobrana wanna narożna, która optycznie zajmuje mniej miejsca niż prostokątna. Co więcej, jej opływowy kształt prezentuje się bardzo elegancko i już na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę. W ten sposób urozmaica i wzbogaca aranżację łazienki, czyniąc z niej pomieszczenie nie tylko funkcjonalne, ale też przyciągające uwagę.

Narożna wanna z ciekawymi funkcjami

Po narożną wannę warto też sięgnąć, jeśli zależy nam na dodatkowych funkcjach, które oferuje. Wiele z takich rodzajów wanien posiada wyprofilowane siedzisko, co może być bardzo korzystne dla osób, które nie lubią bądź z powodów zdrowotnych (i innych) nie mogą siadać na dnie wanny. Takie siedzisko może być też oczywiście wykorzystane jako przestronna półka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here